Jste zde: Za férové banány!Férová snídaně aneb piknikuj za banány!

Férová snídaně aneb piknikuj za banány!

1. 5. 2017:

Druhá květnová sobota je již tradičně dnem oslav Světového dne pro fair trade. A to my rádi. Máme taky rádi, když se v parku sejdou lidé, udělají si společný piknik z vlastních zásob a dají tak najevo, že jim záleží na tom, za jakých podmínek se produkuje a obchoduje zboží, které běžně nakupujeme.

Tak upečte třeba banánovou bábovku z férových banánů a vajec od šťastných slepiček, udělejte domácí pomazánku, navařte do termosky oblíbenou kávu a doražte za námi na Karlínské náměstí. Můžete se těšit na pohodu, piknikování, aktivity pro děti, banánové kostýmy a fajn dopoledne. Čím více kamarádů, sousedů a vašich milých pozvete, tím příjemnější a zábavnější snídaně bude!

Pokud byste nestíhali navařit a napéct, můžete to vzít přes farmářský trh u kostela sv. Cyrila a Metoděje. V případě, že by nám počasí nepřálo, se piknik přesouvá do Domu dětí a mládeže Spektrum (hned za kostelem, Karlínské nám. 316/7).

A proč přichází letos Férová snídaně s výzvou “piknikuj za banány”? Protože se v českých obchodech téměř nedají sehnat banány, u kterých by měl člověk záruku etického původu – tedy ty fairtradové.

Akci pořádá Ekumenická Akademie ve spolupráci s MČ Praha 8.

Férová snídaně se koná letos už pošesté. Loni se jí ve 161 městech zúčastnilo více než 6 500 piknikujících. Jde tedy o největší hromadný piknik v ČR