Jste zde: Za férové banány!Šíříme příběh banánů. Zapojíte se i vy?

Šíříme příběh banánů. Zapojíte se i vy?

8. 12. 2016:

Letos v létě jsme se ve složení Bára a Pája z Ekumenické akademie, Standa z NaZemi a Kuba kameraman vydali do střední Ameriky, abychom se na vlastní oči podívali, jak se takové banány pěstují a jak se mají lidé, kteří na plantážích pracují. A protože jsme v Kostarice a Panamě sesbírali velkou spoustu materiálu, chtěli bychom je rozšířit mezi co nejvíce lidí to půjde. Vytvořili jsme velikou interaktivní webovou stránku, kde můžete kouknout na příběhy lidí, dozvědět se nové informace a interaktivní formou si prozkoumat celý příběh banánu. I ty tmavé skvrny, které jeho produkci doprovázejí. A co je důležité, nejedeme v tom sami, máme 27 spolupracujících zemí a příběh banánu bude v 15 jazykových verzích.

Máme v plánu tento web spustit 19. prosince. A potřebovali bychom s tím trochu pomoct. A proto se obracíme na vás. Náš plán je „vysadit“ z neděle 18.12. na pondělí 19.12. co nejvíce banánovníků po celé České republice. Zapojení je jednoduché – stačí vybrat strom ve veřejném prostoru, na který s řídící skupinou, partou kamarádů nebo klidně celou třídou navěsíte (na vánoční háčky) záložky ve tvaru banánu. Tyhle záložky na sobě ponesou adresu webovky a díky tomu, že si je lidé budou moci rozebrat, se naše zpráva o banánech rozšíří do světa.

Vás to nebude stát moc úsilí, pomůžete si tím ke splnění fairtradových kritérií a lidem na plantáži zase pomůže to, že se spotřebitelé dozví o tom, jak to vlastně funguje a co by se pro zlepšení jejich podmínek mohlo udělat.

Veškeré potřebné materiály vám zašleme. Z vaší strany je potřeba jen trocha úsilí a vůle. Co vy na to? Jdete do toho? Tak prosím o vyplnění tohoto registračního formuláře nejpozději do úterý 13.12. a na jeho základě vám přijdou další informace.

Moc děkujeme, že to zvážíte a případně se zapojíte.

A taky přejeme pěkné adventní dny a pokud už se “neuslyšíme”, tak i radostné Vánoce!

Pavla a Bára tým Za férové banány,

PS: A jak to bude vypadat? Koukněte sem!