Jste zde: Za férové banány!Novinky

Novinky

Výstava na stromech v Karlíně 9.10.

5. 10. 2017: Loni v létě jsme navštívili banánové plantáže. Ty férové i ty, kde důstojnost a spravedlivou mzdu uplně nenajdete.

Výstava fotek z banánových plantáží: i ve vašem parku?

30. 8. 2017: Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 7. do 14. října 2017 proběhne třetí ročník se zaměřením na podmínky pěstování banánů. V ČR ho koordinuje NaZemi.

Přečkat panamskou krizi společně

25. 8. 2017: V severozápadní provincii Bocas del Toro v Panamě se nedaleko města Changuinola nacházejí tři neobvyklé banánové plantáže. Leží poblíž měst Rio Sixaola a hranice s Kostarikou. Mnoho lidí předpovídalo, že tyto plantáže nepřežijí dramatický pokles vývozu banánů, ke kterému v Panamě v posledních letech došlo. Plantáže provozuje organizace bývalých pracovníků firmy Chiquita, což je neobvyklé. Ale tato organizace krizi přežila a tím se liší od jiných organizací vedených bývalými pracovníky firmy Chiquita na panamském pobřeží Tichého oceánu.

Společnost Fairfood odkrývá hořkou chuť ananasů

4. 8. 2017: Nedávná zpráva společnosti Fairfood odhalila trpký život zhruba 24 tisíc filipínských pracovníků.

Stáhněte si novou brožuru o banánech!

6. 5. 2017: Kde se vzaly banány? Kdo ovládá trh s banány a co je to divoká pětka? Kolik si kdo vydělá z ceny banánu? Jak nakupovat ovoce odpovědně? A co ostatní tropické ovoce?

Férová snídaně aneb piknikuj za banány!

1. 5. 2017: Druhá květnová sobota je již tradičně dnem oslav Světového dne pro fair trade. A to my rádi. Máme taky rádi, když se v parku sejdou lidé, udělají si společný piknik z vlastních zásob a dají tak najevo, že jim záleží na tom, za jakých podmínek se produkuje a obchoduje zboží, které běžně nakupujeme.

Chceme Fairtrade v supermarketech!

20. 4. 2017: “Chceme více férových produktů ve vašich prodejnách,” budou požadovat zákazníci maloobchodních řetězců Billa, Ahold a Tesco. Ekumenická akademie spolu s partnery ze Slovenska, Maďarska, Polska, Lotyšska a Malty spouští právě dnes apel na vedení nejvýznamnějších supermarketů, aby nabízely více eticky obchodované kávy, čaje a čokolády. Výzva je součástí mezinárodní kampaně “Za férové banány”.

Šéfka fairtradového družstva v ČR!

27. 3. 2017: Navštívila nás Kozel Fraser z fairtradového družstva WINFA a připravili jsme jí opravdu pestrý program!

Vyprávíme příběh banánu a vy s námi. Díky za to!

2. 2. 2017: Před Vánoci jsme v naší kampani Za férové banány dostali jeden předčasný dárek. Nebyl hmotný, ale byl o zážitku a zapojení aktivních lidí, škol, měst a skupin do vysazování banánovníků.

Využijte Příběh banánu ve výuce!

30. 1. 2017: Modelovou hodinu zpracovala Jitka Rutschová ze ZŠ a MŠ Maleč a laskavě nám ji dovolila zveřejnit a poskytnout jako inspiraci ostatním. Děkujeme, Jitko!

Stránkování:123456789

Najdete nás na

Podpořte nás